html5 templatesGALERIA WNĘTRZ

Rezydencja / Apartament / Loft / Mieszkanie / Przestrzeń komercyjna

Klasyczna rezydencja
-

Mobirise

Realizacja: 2014

Typ projektu: kompleksowy projekt architektury wnętrz z nadzorem.
Lokalizacja: okolice Krakowa
Powierzchnia: 250 m2
Fot.: Studio Poza Kadrem

Inwestor, na co dzień mieszkający w kraju gdzie jest dużo słońca, a przestrzenie mieszkalne przestronne i okazałe, chciał jak najwięcej tych wartości przenieść do swojej podkrakowskiej rezydencji.

Pomimo technicznych utrudnień, m.in. konstrukcyjnych belek, masywnego słupa, odsłoniętego po wyburzeniu ściany w centralnej części salonu, udało się uzyskać możliwie największą powierzchnię użytkową. W znaczącym stopniu zmianie uległ cały układ przestrzenny wnętrza m.in. toaletę przeniesiono w drugoplanowe miejsce, a odpowiednio obudowany i podświetlony słup stał się integralną częścią salonu, podkreślając jego klasyczny charakter.

Projekt charakteryzuje się ciepłą, zachowaną w gamie kremów i beży kolorystyką. Klimat budują współgrające struktury i odcienie elementów wyposażenia wnętrz, tkanin oraz okładzin ściennych i podłogowych. Klasyczne, ekskluzywne meble i dodatki wprowadzają dodatkowo efekt glamour.

Mobirise
Mobirise
Mobirise
Mobirise

Ekskluzywna rezydencja
-

Mobirise

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Abu Dhabi
Typ projektu: kompleksowy projekt luksusowej rezydencji
Powierzchnia: 500 m2

Pogodzenie wysokiej estetyki i funkcjonalności z uwarunkowaniami technicznymi, klimatycznymi, kulturowymi ponadto ogromna odległość determinująca sposób naszej pracy, to w tym wypadku główne wyzwania projektowe. Jednym z ważniejszych działań było zaprojektowanie ogromnych podwieszonych sufitów w taki sposób, aby umiejętnie ukryć rozbudowaną sieć instalacji klimatyzacyjnej nie zmniejszając przy tym przestrzeni i stwarzając wrażenie, iż są one integralnym elementem rezydencji podkreślającym dodatkowo jej atuty. W efekcie naszych działań powstała harmonijna, ciepła, przestronna ale jednocześnie elegancka i funkcjonalna przestrzeń.
Mobirise
Mobirise
Mobirise
Mobirise

Motocyklowy apartament 
-

Mobirise

Realizacja: 2014 /15

Lokalizacja:Kraków 
Typ projektu: kompleksowy projekt wraz z nadzorem autorskim
Powierzchnia: 50 m2
fot. Studio Poza Kadrem

Apartament kojarzy się bardziej z harleyem i whisky niżeli bukietem świeżych kwiatów na stole. Jest elegancki, minimalistyczny, ale też przytulny –drewno połączone z surowością betonu, i spieków kwarcowych potęguje ten efekt. Właściciel – miłośnik harleyów ceni otwartą niczym nieskrępowaną wolność, dlatego wnętrze odzwierciedla tę filozofię i jest całkowicie otwarte. Jedynie strefa dzienna odgrodzona została od strefy sypialni meblem, który łączy trzy funkcje: jest z jednej strony szafką na telewizor z drugiej biurkiem, boki natomiast to zamknięte półki na książki. Łazienka całkowicie przeszklona powiększa optycznie mieszkanie. Apartament wypełniają przedmioty, osobiste pamiątki z podróży i wypraw harleyowych.
Mobirise
Mobirise
Mobirise
Mobirise
Mobirise

Dom do wynajęcia
-

Mobirise

Realizacja: 2015

Lokalizacja: Mogilany
Typ projektu: kompleksowy projekt domu
z nadzorem autorskim
Powierzchnia: 150 m2

Znajdujący się na ekskluzywnym podkrakowskim osiedlu Parkowe Wzgórze dom, od początku został zakupiony przez inwestora jako inwestycja pod wynajem. Głównymi założeniami projektowymi było zatem stworzenie funkcjonalnej, nowoczesnej, klimatycznej ale jednocześnie w znacznym stopniu uniwersalnej w odbiorze przestrzeni. Stąd jasna, stonowana kolorystyka przełamana drewnem. Świeżości i charakteru nadają obrazy i grafiki naszego autorstwa.

Mobirise
Mobirise
Mobirise
Mobirise

Dom z ptakami w tle 
-

Mobirise

Realizacja: 2016

Lokalizacja: Kraków
Typ projektu: kompleksowy projekt adaptacji domu wraz z nadzorem autorskim
Powierzchnia: 180 m2

Piękny, stary, przechodzący z pokolenia na pokolenie, ale mocno nadgryziony przez ząb czasu dom wymagał gruntownego remontu pod wzglądem technicznym jak i funkcjonalnym. Przy zachowaniu pierwotnej, harmonijnej bryły budynku, należało przeprojektować wnętrza tak, aby spełniały oczekiwania funkcjonalne i estetyczne uwarunkowane zróżnicowanym wiekiem i preferencjami obecnych użytkowników (pięcioosobowej rodziny). Nowoczesne, proste formy przełamane zostały obecnością drewna, pastelową gamą i dodatkami dzięki czemu wnętrza stały się przytulne. W centralnym miejscu znalazła się tapeta naszego projektu nawiązująca w sposób symboliczny do nazwiska rodziny domowników.
Mobirise
Mobirise
Mobirise
Mobirise

Złoto i biel 
-

Mobirise

Realizacja: 2015

Lokalizacja: Mogilany
Typ projektu: kompleksowy projekt luksusowej rezydencji
Powierzchnia: 250 m2

„Złoto i biel” stały się hasłami przewodnimi w kreowaniu tej luksusowej rezydencji w podkrakowskich Mogilanach. Dzięki odpowiednim zestawieniom proporcji, faktur, światła, użytej gamy kolorystycznej (od ciepłych bieli poprzez beże, aż po różne odcienie złota) udało się stworzyć klimatyczną elegancką przestrzeń, której dopełnieniem stały się jasne, klasyczne w formie elementy mebli i oświetlenia.

Mobirise
Mobirise

Małe mieszkanie 
-

Mobirise

Realizacja 2015

Lokalizacja: Wrocław
Typ projektu: kompleksowy projekt
wraz z nadzorem
Powierzchnia: 50 m2

Mieszkanie znajduje się w centrum Wrocławia. Przestrzeń składa się z otwartej przestrzeni kuchni i salonu, sypialni oraz łazienki. Biel, szarości ścian oraz czerń mebli kuchennych zostały przełamane kolorowymi akcentami krzeseł oraz grafiki naszego autorstwa. Stary, drewnany stół dodaje całej stylizacji przytulnego pazura.
Mobirise
Mobirise
Mobirise

Mieszkanie do wynajęcia
-

Mobirise

Realizacja: 2018

Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Typ projektu: kompleksowy projekt mieszkania pod wynajem
wraz z nadzorem
Powierzchnia: 43 m2

Głównymi założeniami projektowymi było stworzenie funkcjonalnego, nowoczesnego, klimatycznego ale jednocześnie w znacznym stopniu uniwersalnego w odbiorze wnętrza. Mieszkanie bowiem przeznaczono pod wynajem. Niezwykle istotny był też krótki czas realizacji i określony widełkami budżet.
Mobirise

Schowroom Architektura Ciepła
-

Mobirise

Realizacja: 2015

Lokalizacja: Kraków
Typ projektu: kompleksowy projekt 
Powierzchnia: 300 m2
Fot.: Studio Poza Kadrem

Projekt przestrzeni ekspozycyjnej na potrzeby prezentacji grzejników. W projekcie ograniczeniem było szereg obostrzeń dotyczących ingerencji w ściany czy podłogi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestora  powstał system ekspozytorów montowanych do sufitów, które wyznaczyły poszczególne strefy ekspozycyjne. Ekspozytory ścienne zostały tak zaprojektowane, by nadać lekkości ścianom i stworzyć płaszczyzny wystawiennicze, podkreślone ciepłym światłem.
Mobirise
Mobirise

CCC Chill Area 
-

Mobirise

Klient: CCC

Lokalizacja: Cała Polska
Typ projektu: projekt wydzielonej strefy 
w sieci sklepów z butami 
Powierzchnia: 30 m2

Otwarty układ strefy zapewnia swobodny i kamerlany sposób  użytkowania. Miękkie tapicerowane sofy i fotele w naturalnych kolorach zestawione zostały z drewnianymi słupami. Transparentne abażury tkaninowe wyznaczają strefę. Przedstawione w dwóch wersjach projekty - choć odmienne - w stylistyce nawiązują do istniejącej koncepcji architektury wnętrz.
Mobirise
Mobirise
Mobirise
Mobirise

Kancelarie Adwokackie
-

Mobirise

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Kędzierzyn 
Typ projektu: kompleksowy projekt
adaptacji przestrzeni użytkowej w starej kamienicy wraz z nadzorem
Powierzchnia: 80 m2

Stare, opuszczone i zdewastowane wnętrze kamienicy zostało zamienione i zaadoptowane na potrzeby Kancelarii Adwokackich. Założeniem projektowym było pogodzenie elegancji i ponadczasowości z jednoczesnym podkreśleniem wyrazistego i klasycznego charakteru. Fornirowane meble, tkaniny, tapety nadają temu wnętrzu wyrazistość i sprawiają, że zapada ono w pamięć.
Mobirise
Mobirise
Mobirise
Mobirise

© Copyright 2018 Pińczyńska-Papp. All Rights Reserved.